Tuloksia edellesiltä vuosilta

Tuloksia vuodelta 2014

 

H-vene race 21.8 tulokset

 

1. Passe Partout

 

2. Ellinor H

Ulko-Nuokon veneilytapahtuman purjehduskilpailu 9.8.2014

Luokka Lys 1,15 ja yli

Sija Veneen nimi/Tyyppi Kippari Purjenro Seura Lys Lähtöaika Tuloaika Purjehdittu aika Laskettu aika
1. Humbug/One Off ½ ton Janne Taipale FIN-4006 KPS 1,16 14:01:00 15:20:46 1:19:46 1:32:32
2. Hässäkkä/EF34 Kari Puuperä FIN-10281 HPS 1,19 14:01:00 15:23:25 1:22:25 1:38:05
3. Kasipallo/J/80 Ari Pulkkinen FIN-844 KPS 1,19 14:01:00 15:23:27 1:22:27 1:38:07
4. Kristiina II/Dehler 34 Juhani Laakso FIN-9734 KPS 1,17 14:01:00 15:29:34 1:28:34 1:43:37

Luokka Lys 1,14 ja alle

Sija Veneen nimi/Tyyppi Kippari Purjenro Seura Lys Lähtöaika Tuloaika Purjehdittu aika Laskettu aika
1. Ellinor H/H Pekka Salmi FIN-639 HPS 1,08 14:01:00 15:23:34 1:22:34 1:29:10
2. Passe Partout/H Timo Hyle FIN-715 HPS 1,08 14:01:00 15:24:13 1:23:13 1:29:52
3. Isabelo/FE 83 Pekka Taipale FIN-2185 KPS 1,05 14:01:00 15:29:40 1:28:40 1:33:06
4. Sepra/Granada 31 Ari Kultanen FIN-11392 HPS 1,08 14:01:00 15:32:49 1:31:49 1:39:10

Elomalja-purjehdus 2.8.2014

Luokka Lys 1,15 ja yli

Sija Vene/Tyyppi Kippari Purjenro Seura Lys Lähtöaika Tuloaika Purjehdittu aika Laskettu aika
1. Hässäkkä/EF 34 Kari Puuperä FIN-10281 HPS 1,22 12:05:00 14:57:27 2:52:27 3:30:23

Luokka Lys 1,14 ja alle

Sija Vene/Tyyppi Kippari Purjenro Seura Lys Lähtöaika Tuloaika Purjehdittu aika Laskettu aika
1. Ellinor H/H Timo Talsi FIN-639 HPS 1,08 12:00:00 15:11:15 3:11:15 3:26:33
2. Senga/H Tapio Mansikka FIN-41 HPS 1,08 12:00:00 15:23:53 3:23:53 3:40:12
3. Sepra/Granada 31 Ari Kultanen FIN-11392 HPS 1,11 12:00:00 15:24:20 3:24:20 3:46:49
4. Shiuuu/Omega 30 Keku Tanneraho FIN-4157 HPS 1,14 12:00:00 15:20:43 3:20:43 3:48:49
5. Anitra/One-Off Juhani Pentti L-3 HPS 0,97 12:00:00 16:00:10 4:00:10 3:52:58

Tuloksia vuodelta 2013

Ulko-Nuokon veneilytapahtuman purjehduskilpailu 2.8.2013

Luokka Lys 1,15 ja yli

Veneen nimi/Tyyppi Kippari Purjenro Seura Lys Lähtöaika Tuloaika Purjehdittu aika Laskettu aika Sijoitus
Kasipallo/J/80 Ari Pulkkinen FIN-844 KPS 1,19 13:00:00 13:49:40 0:49:40 0:59:06 1
Kristiina II/Dehler 34 Juhani Laakso FIN-9734 KPS 1,17 13:00:00 13:54:14 0:54:14 1:03:27 2
Second June/Avance 40 Tapani Salmenhaara FIN-0500 HPS 1,23 13:00:00 13:55:00 0:55:00 1:07:39 3

Luokka Lys 1,14 ja alle

Veneen nimi/Tyyppi Kippari Purjenro Seura Lys Lähtöaika Tuloaika Purjehdittu aika Laskettu aika Sijoitus
Vitalita/Vital 26 Jesse Hjelt FIN-4002 KPS 1,14 13:00:00 13:49:49 0:49:49 0:56:47 1
Slender/Senorita Helmsman Jukka Reiman FIN-4157 KN 1,08 13:00:00 13:54:37 0:54:37 0:58:59 2
Sibylla/H 323 Markku Hämäläinen FIN-3055 KPS 1,13 13:00:00 13:55:21 0:55:21 1:02:33 3
Shiuuu/Omega 30 Keijo Tanneraho FIN-4002 HPS 1,14 13:00:00 13:58:31 0:58:31 1:06:43 4
Anitra/One-Off Juhani Pentti L-3 HPS 1,00 13:00:00 14:10:03 1:10:03 1:10:03 5

Elomalja-purjehdus 10.8.2013

Luokka Lys

Veneen nimi/Tyyppi Kippari Purjenro Seura Lys Lähtöaika Tuloaika Purjehdittu aika Laskettu aika Sijoitus
Ellinor H/H Pekka Salmi FIN-639 HPS 1,08 12:00:00 13:37:35 1:37:35 1:45:23 1
Kasipallo/J/80 Ari Pulkkinen FIN-844 KPS 1,19 12:00:00 13:31:33 1:31:33 1:48:57 2
Isabelo/FE 83 Pekka Taipale FIN-2185 KPS 1,08 12:00:00 13:42:25 1:42:25 1:50:37 3
Slender/Senorita Helmsman Jukka Reiman FIN-4157 KN 1,08 12:00:00 13:43:37 1:43:37 1:51:54 4
Senga/H Tapio Mansikka FIN-41 HPS 1,08 12:00:00 13:45:36 1:45:36 1:54:03 5
Sibylla/H 323 Markku Hämäläinen FIN-3055 KPS 1,13 12:00:00 13:41:10 1:41:10 1:54:19 6
Sepra/Granada 31 Ari Kultanen FIN-11392 HPS 1,11 12:00:00 13:44:52 1:44:52 1:56:24 7
Shiuuu/Omega 30 Keijo Tanneraho FIN-4002 HPS 1,14 12:00:00 13:43:23 1:43:23 1:57:51 8
Anitra/One-Off Juhani Pentti L-3 HPS 1,00 12:00:00 13:59:54 1:59:54 1:59:54 9

H-vene race 22.8.2013

Veneen nimi/Tyyppi Kippari Purjenro Seura Lys Sijoitus
Ellinor H/H Timo Talsi FIN-639 HPS 1,08 1
Senga/H Tapio Mansikka FIN-41 HPS 1,08 2
Pinniped/H35 Timo Hyle FIN-255 HPS 1,13 3